zzzbs

1. Tur Programı

BOSNA HERSEK

                                                            15/10/2013 – 19/10/2013

15Ekim CorendonHavayolları Sabiha Gökçen-Saraybosna 16:25 17:15
19 Ekim Corenden Havayolları Saraybosna-Sabiha Gökçen 14:10 17:00

TUR PROGRAMI

1.Gün Sabiha Gökçen-Saraybosna

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Gezi vitrinim kontuarında saat 13:30′da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Corendon Havayolları özel seferi ile saat 16:25′de Saraybosna’ya hareket. Saat 17:15′deki varışımızın ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz hareketli Saraybosna gecelerinin tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

 2.Gün Saraybosna

Uyandırma ve kahvaltının ardından otelimizden hareketle panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda ilk olarak 1.Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan, Franz Ferdinand’ın vurulması olayının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görüyoruz  Turumuzun devamında Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’yı geziyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni görüyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni göreceğiz. Daha sonra Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Tarihe pazar yeri katliamı olarak geçen olayın yaşandığı Markale Pazarı da görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimizle Bosna Hersek’in kurtuluşunda en büyük pay sahibi devlet başkanı Aliya İzzetbegoviç’İn de kabrinin bulunduğu şehitliği ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman.  Buluşma ve otelimize hareket. Dileyen misafirlerimiz  Başçarşı’da kalarak Saraybosna’nın tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

 3.Gün Saraybosna (Mostar-Poçitel)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel ekstra turuna katılabilirler. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış, ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Öğle yemeğini tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından Türk Köyü olarak da bilinen Poçitel’i ziyaret ediyor ve tarihi dokusunu koruyan Poçitel’de çok güzel fotoğraflar çekiyorz. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 4.Gün Saraybosna (Travnik-Vrelo Bosne-Savaş Tüneli)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Travnik-Vrelo Bosna- Savaş Tüneli turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak tarihi dokusunu hala korumuş Travnik şehrine gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik turun ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından Saraybosna’ya dönüp Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Burada size vereceğimiz serbest zamanın ardından, Savaş zamanı iki buçuk yıl bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzeyi ziyaret edip yakın bir tarihte vahşetin yaşandığı ülkede, o günlere ait hikayeleri dinledikten sonra otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Boşnak Gecesi programımıza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 5.Gün Saraybosna-Sabiha Gökçen

Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Corendon Havayolları özel seferi ile saat 14:10′da Sabiha Gökçen’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından saat 17:00′de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 

 

              Tura dahil olan hizmetler:

 • Corendon Havayolları İstanbul(S.Gökçen)/Saraybosna/İstanbul(S.Gökçen) hattında uçuş
 • Yukarıda belirtien oteller veya benzerlerinde Saraybosna’da 4 gece oda/kahvaltı konaklama
 • Panoramik Saraybosna turu
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Gezi vitrinim profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

     

             Tura dahil olmayan hizmetler:

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • ** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 20 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir.
 • ** Grup kahvaltı salonu ayrı olabilir
 • ** Grup kahvaltı içeriği munferit kahvaltı içeriğinden farklı olabilir
 • ** Triple odalarda 3.yatak diğer yataklardan küçük olabilmektedir
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT:  Gezivitrinim Sofuoğlu Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

Saraybosna Corendon Havayolları 4 gece

2 Kişilik Odada Kişi Başı: 499.00
Döviz Cinsi: EUR
15/10/2013 – 19/10/2013
4* HOTEL
İlave Yatak
499.00
Tek Kişi
609.00
Çocuk Fiyatları
0 – 2 Yaş 140.00
3 – 12 Yaş 469.00
 
 

1

 

2. Tur Programı

BOSNA HERSEK

Saraybosna / Mostar / Blagay/ Poçiteli / Travnik

3 Gece 4 Gün / 385 Euro + Bilet

1.Gün – İSTANBUL / SARAYBOSNA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Gezi Vitrinim kontuarında sabah saat 08.00’da buluşma. Bosna Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 10.35’de Saraybosna’ya uçuş, 11.25’de Saraybosna’ya varış. Baş çarşıya hareket, öğle yemeği sonrasında Saraybosna gezimize Kovaçi şehitliğinde Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarını ziyaret ile başlıyoruz, Avrupa’nın en müstesna ve şehrin kalbinin attığı Baş çarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Cami ve türbesi, Vali Konağı, İnat Evi, Fatih Camii, I. Cihan Harbi’ni başlatan Latin Köprüsü’nün görülmesi. Ardından Akşam yemeği, konaklama.

2.Gün – MOSTAR / BLAGAY / POÇİTELİ
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar’a hareket. Tam gün turumuzda Mostar’da Boşnak-Hırvat cephesinin, tarihi camilerin ve dünyanın en ünlü köprüsünün görülmesi. Mostar Köprüsü, Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiş olup, yapımında 456 kalıp taş kullanılmıştır. Köprü, şehre de adını vermiştir. Mostar Köprüsü, yüzyıllar boyunca Bosna’da hoşgörü ve kültürel çeşitliliğin sembolü olmuştur. Ardından Blagay’da Buna Nehri’nin kaynağının görülmesi ve “taşın kalbindeki” Halveti Tekkesinin ziyaret edilmesi. Öğle yemeğini nehrin kıyısında alabalık ziyafeti. Sonrasında Unesco koruması altında olan eski Osmanlı köyü Poçitel’in gezilmesi. Şişman İbrahim Paşa Camii ziyaret. Akşamüzeri Saraybosna’ya dönüş. Saraybosna dönüş yolu üzerinde akşam yemeği olarak meşhur kuzu çevirme ardından konaklama.

3.Gün – TRAVNİK
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi’nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret öğle yemeği. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, ardından Saraybosna’ya hareket akşam yemeği konaklama.

4.Gün – SARAYBOSNA / İSTANBUL
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra İki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve Savaş zamanında şehre giriş çıkışların yapıldığı tünel ve müzeyi ziyaret, Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da gezinti, öğle yemeği sonrasında serbest zaman ardından Saraybosna Havalimanı’na geliş. Bosna Havayolları uçağı ile saat 17.15’de İstanbul’a uçuş 20.05′de İstanbul’a varış.

Fiyata dâhil olan hizmetler;
5* Radon Plaza veya 4* Bristol Otellerde iki kişilik odalarda konaklama
Açıkbüfe sabah kahvaltısı
Öğle yemeği (4 adet)
Akşam yemeği (3 adet)
Panoramik şehir turları
Tüm transferler
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Gezi Vitrinim rehberlik hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Gezi Vitrinim tur gezi çantası (Ajanda, Kalem, El sabunu, Islak mendil, Diş macunu ve fırçası, Selpak, Çikolata, Sakız, Yağmurluk)

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)
Uçak bileti (Air Bosna bilet fiayatı 295 € başlamaktadır)

 

AÇIKLAMALAR
Yukardaki belirtilen paket fiyatımız 20 kişi ve üzeri gruplar için geçerlidir.
Kesin rezervasyon yapılması için tur bedelinden % 50 ödeme yapmanız gerekmektedir
Bosna Hersek’e girişte vize gerekmemekte fakat davetiyesiz de girilememektedir. Gezi tarihinden en geç 3 gün önce geziye gelecek kişilerin adı soyadı ve pasaport numaraları firmamıza ulaştırılması gerekmektedir.

 

Başvuru Yap

 
 

Rezarvasyon 0422 323 44 01

gruplaraozel

Yunanistan Selanik Turu

yunanistan

Turlarımıza abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 6 aboneye katılın